«Змагаюся заради перемог, а не просто заради участі» – олімпійській чемпіон Олександр Абраменко

Минуло пів року як гордість не лише Миколаєва, а і всієї країни, фрістайліст Олександр Абраменко в 2018 році привіз в Україну єдину нагороду з олімпійських ігор в Пхьончхані. Наразі Сашко повернувся з літнього тренувального збору в Мінську та розповів про подальшу підготовку для підкорення його найголовнішої вершини- Чемпіонату Світу.

Вже п’ятий рік поспіль збірна України з лижної акробатики  вирушає до Мінську на тренувальний збір, де є всі умови для ідеальної підготовки спортсменів данного виду спорту.  Унікальність закритого комплексу полягає в тому, що спортсмени мають можливіть тренуватися цілий рік не залежачи від погодніх умов.

Якщо в Мінську Сашко працював над сальтовимми та подвійними стрибками, то під час другого тренувального збору у Швейцірії, який розпочнеться вже завтра – 12 серпня  буде відточувати майстерність над коронними – потрійними, а також працювати та удосконалювати програму яку виконував на олімпіаді, та яку повезе на Чемпіонат Світу.

Крім того,  Олександр розповів що лави збірної України з фрістайлу поповнили три молоді спортсмени, які вийшли з рівненьскої школи лижної акрабатики.

  • “Вони прогресують і в майбутньому мають всі шанси на медалі.”

Для усіх охочих та зацікавлених фрістайлом людей олімпійський чемпіон дав пораду і відрекомендував такий вид фрістайлу – як слоупстайл, який наразі дуже популярний в колі акробатів.

  • “Для акробатики потрібна база якої у нас в країні немає, а у слоупстайлі все набагато простіше.  Але усюди потрібно багато працювати – це головне.”

Згадуючи миколаївську вишку, яка наразі є в аварійному стані Олександр зауважив, що  якщо її відновлювати, то відновлювати потрібно з нуля і тренуватися на ній зможуть лише початківці.

  • “Навіть якщо її відновлять, я не зможу там тренуватися, адже вона не підійде для моєї програми за параметрами. На цій вишці зможуть почати знайомитися з фрістайлом початківці і стрибати сальтові стрибки. Про подвійні та потрійні мова взагалі не йде. Якщо ми говоримо про комплекс для олімпійської збірної в Україні то його потрібно будувати за допомогою новітніх технологій, заради того щоб фрістайл як вид спорту жив”.

17-18 серпня у Швейціріїї відбудуться перші змагання сезону, але через брак часу на підготовку Олександр навряд чи буде приймати в них участь, цитуючи чемпіона:

  • “Я змагаюся заради перемог, а не просто заради участі.”

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)