Олексій Онуфрієв: Миколаїв гратиме в швидкий та комбінаційний баскетбол

МБК Миколаїв продовжує готуватися до нового сезону. Серед іншого триває й кадрова підготовка. Ще одним гравцем, який отримав угоду на наступний сезон став ветеран Олексій Онуфрієв. Наступний ігровий рік буде для нього вже 18-м у Миколаєві. Секретами довголіття та очікуваннями від сезону гравець поділився з прес-службою клубу, повідомляє офіційний сайт ФБУ.

– Олексію, для початку хотілося б тебе привітати з новим контрактом. Цей сезон стане для тебе 18-м в Миколаєві. Цифра не лякає?
– Дякую. Цифра – вже не лякає. Звик до того, що я – один з ветеранів команди.

– У такого спортивного довголіття обов’язково має бути секрет.
– По-перше, мені щастило впродовж кар’єри уникнути дуже серйозних пошкоджень. По-друге, у мене немає проблем з вагою – це зменшує навантаження на коліна, знову ж таки – знижує ризик травм, і в цілому, ресурс організму витрачається трохи повільніше.

– Чи вдалося відпочити влітку?
– Буквально на один тиждень вирвалися з сім’єю на море. Увесь інший час не випадав з тренувального процесу.

– Скажи чесно, збори в міжсезонні – найгірше, що є в кар’єрі баскетболіста окрім травми?
– Якщо чесно, так. Головне – передсезонку пройти, а в сезоні буде вже легше. Причому неважливо, тренувався ти влітку або відпочивав, в яких кондиціях почав збір – навантаження зовсім інші, все одно важко.

– Як боротися зі спокусою влаштувати собі послаблення на зборах? Трохи недобігти, трохи недопрацювати?
– Молодим це взагалі ні в якому разі робити не можна. Нам, «старим» – зовсім в невеликих кількостях – все-таки за стільки років вже починаєш слухати своє тіло, але головне – не переборщити.

– А якщо побачиш, що хтось із молодих на зборах халтурить?
– Ну, «втик» на правах ветерана можна зробити. Але все-таки це прерогатива тренера – дивитися, хто як виконує вправи. На зборах вся увага концентрується на тому, щоб самому все правильно зробити – ніколи дивитися і оцінювати, як роблять інші.

– Цього сезону з командою працюватиме новий головний тренер – Віталій Черній. Як думаєш, в якій баскетбол буде грати команда?
– Я працював з тренером раніше в збірній. Розмовляв з ним і після його призначення. Всі секрети розкривати не буду, але очікую, що ми будемо грати в швидкий, комбінаційний баскетбол.

– А в цілому, від наступного сезону які очікування?
– Сподіваємося, що він був успішнішим за попередній. У минулому сезоні ми добре провели першу частину і кінцівку. Завоювали четверте місце. До Нового Року ми добре грали, а потім потрапили в яму, програли дев’ять матчів. Хотілося б уникнути таких спадів в цьому сезоні. Будемо докладати всіх зусиль, щоб перемагати, щоб радувати наших уболівальників.

– Наступного сезону команд в Суперлізі знову буде вісім …
– Розумію, до чого ти ведеш – мовляв, місце в плей-оф вже заброньовано. Але ніяких таких думок, я впевнений, немає ні у нас, ні у наших суперників. Нікому не хочеться бовтатися десь там внизу. До того ж, нас чекають ігри проти сильних команд – мотивація буде, не сумнівайся.

– До речі, про суперників. Ти за свою кар’єру встиг застати і чемпіонат без легіонерів, і часи засилля гравців з інших країн – як зараз оціниш чемпіонат?
– Зрозуміло, що коли в країні сталася така ситуація – команди були змушені затягнути пояси і відмовитися від легіонерів. Тоді рівень чемпіонату серйозно просів, а зараз я бачу певний ріст – з’явилися непогані молоді гравці, яким пішли на користь довіра та ігровий час, в деяких командах почали знову з’являтися іноземні гравці. Тут необхідний баланс: молоді українці повинні грати, але і сильні легіонери потрібні – щоб молоді було на кого рівнятися, щоб грати проти таких гравців на тренуваннях – це багато дає з точки зору ігрового зростання. Сильні іноземні гравці і сильні іноземні тренери, безумовно, роблять лігу кращою.

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)