«Зустріч з олімпійцем»: Віктор Погановський став зірковим гостем проєкту від НОК України

Всеукраїнські проєкти від Національного олімпійського комітету України продовжують крокувати Миколаївщиною. 

«Зустріч з олімпійцем»! Саме до такого заходу долучилися спортсмени-вершники  ДЮСШ «Колос».

Зірковим гостем заходу став Віктор Олександрович Погановський – миколаївський олімпійський чемпіон, член Національного олімпійського комітету України, Заслужений майстер спорту СРСР та Заслужений тренер України.  

Віктор Олександрович  у кінно-спортивній школі займався з 12-річного віку, 20 разів ставав чемпіоном УРСР, 15 разів — чемпіоном СРСР, неодноразово перемагав на міжнародних змаганнях. Золоту олімпійську медаль та звання олімпійського чемпіона Віктор Погановський виборов на московській Олімпіаді в командних змаганнях із подоланням перешкод, виступаючи у складі збірної СРСР. З 1992 року — головний тренер Миколаївської кінно-спортивної школи.

На жаль більшість моїх вихованців роз’їхалися, а хто зовсім пішов з кінного спорту. На базі «Південний Племконецентр» ДП «Конярство України , на якій ми зараз знаходимося існує дитячо-спортивна школа, де ми тренуємо дітей від 10 років. Через проблеми з матеріально-технічною базою результати моїх досягнень як тренера не дуже високі, так як ми не можемо дозволити собі придбати коней, відсутність  ґрунтів так само дається взнаки. У зв’язку з цим великого кінного спорту в Миколаєві немає.

Взагалі в Миколаєві традиції кінного спорту беруть свій початок ще з Радянського союзу. Свого часу миколаївська школа була одна з найбільших, так як 70% наших вершників були у складі національної  збірної. Всі змагання  проходили у Миколаєві, зараз же з перерахованих вище причин це неможливо і таким чином кінний центр перейшов до столиці.

Поки кінний спорт розвивається у нас в рамках міста і області, іноді виїжджаємо на змагання, на комерційні турніри. Охочих займатися верховою їздою в минулі часи було близько 200-300, зараз же на базі школи 70 спортсменів.

Мені дуже цікаво спостерігати за спортсменами, які змагаються на міжнародній арені і звичайно я, як і всі чекаю Олімпійські Ігри в Токіо 2020. Сподіваюся що колись на нашій базі я зможу виховати кандидата, який відправиться туди від нашої країни. 

Кожен спортсмен, який вирішив присвятити себе спорту мріє про вершину – про олімпійський п’єдестал і якщо вдається стати призером або чемпіоном, це велике досягнення. І я дійсно мріяв про це. У Сеулі і Канаді можливості здійснити задумане не було, а у Москві у мене все вийшло.

Кінний спорт це елітний вид спорту, не дешевий, але дуже вишуканий та корисний, не кажучи вже про користь іпотерапії.

Величезний досвід тренера та спортсмена неабияк надихнув усіх присутніх для подальших перемог.  У рамках зустрічі спортсмени не тільки продемонстрували свої вміння у показових виступах, а й мали змогу виявити найкращих у Чемпіонаті області.

Чемпіони та призери змагань  пам’ятні подарунки від регіонального відділення НОК України  отримали з рук видатного олімпійця з найкращими побажаннями для майбутніх спортивних звершень.

Автор: Еліна Слюсаренко

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)