Володарями спортивного «Оскару» стали двоє видатних миколаївців

9-го березня у Київському національному театрі оперети відбулася щорічна Всеукраїнська церемонія «Герої спортивного року», під час якої  Україна дізналася володарів спортивного «Оскару».

Так, у номінації «Народний вибір-2019» перемогу одержала прославлена уродженка Миколаєва, чемпіонка світу та Європи з фехтування, володарка Кубку світу – Ольга Харлан. 

У номінації «Зірка, що сходить» тріумфував вихованець миколаївської школи зі стрибків у воду Олексій Середа – чемпіон та срібний призер чемпіонату Європи серед дорослих, 4 місце на чемпіонаті світу зі стрибків у воду (вишка 10м) серед дорослих, наймолодший чемпіон Європи в історії (13 років).

«Дорога олімпійська родина, українська спортивна сім’я. Мені дуже приємно бачити всіх вас –  і наших легенд. які прославляли Україну, і наших зірок, які прославляють країну сьогодні та роблять все для того, щоб бачити прапор нашої країни та чути гімн нашої держави. Дуже приємно було бачити ваші успіхи у 2019 році. Хотів би за це подякувати. І я зичу, щоб ці перемоги стали великим кроком до великої Олімпійської перемоги в Токіо» , – наголосив під час вручення нагород президент НОК України, Олімпійський чемпіон, Герой України Сергій Бубка.

ПЕРЕМОЖЦІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УРОЧИСТОЇ ЦЕРЕМОНІЇ «ГЕРОЇ СПОРТИВНОГО РОКУ-2019»:

Найкращий спортсмен року: Жан Беленюк – чемпіон світу та Європи, чемпіон ІІ Європейських ігор з греко-римської боротьби (87кг)

Найкраща спортсменка року: Дар’я Білодід – чемпіонка світу, чемпіонка Європи та ІІ Європейських ігор з дзюдо (48кг)

«Народний вибір-2019»: Ольга Харлан – чемпіонка світу, чемпіонка Європи з фехтування, володарка Кубку світу (шабля).

Найкращий тренер року: тренерський дует Світлана Кузнєцова і Геннадій Білодід – особисті тренери Дарії Білодід – чемпіонки світу, чемпіонки Європи та ІІ Європейських ігор з дзюдо

Найкраща збірна команда року: чоловіча збірна України з фехтування на шпагах у складі Богдана Нікішина, Анатолія Герея, Ігоря Рейзліна, Романа Свічкаря – срібні призери чемпіонату світу

Найкраща команда з ігрових видів спорту (збірна): юнацька збірна України з футболу до 20 років – чемпіони світу з футболу U20

Сенсація року: Дмитро Підручний – чемпіон світу з біатлону (гонка переслідування)

Олімпійська надія України: Ярослава Магучіх – срібна призерка чемпіонату світу серед дорослих з легкої атлетики (стрибки у висоту), володарка світового рекорду серед спортсменів до 20 років, (стрибки у висоту), найкраща юна спортсменка Європи (за версією Європейських Олімпійських Комітетів)

Зірка, що сходить: Олексій Середа – чемпіон та срібний призер чемпіонату Європи серед дорослих, 4 місце на чемпіонаті світу зі стрибків у воду (вишка 10м) серед дорослих, наймолодший чемпіон Європи в історії (13 років)

Сильні духом (паралімпійські види спорту): Марина Піддубна – дворазова чемпіонка світу, дворазова срібна призерка та бронзова призерка чемпіонату світу з плавання серед спортсменів з порушеннями зору (тотально незряча)

Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту): Олексій Бичков – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу

Спортивна слава України: Володимир Іванов (Олімпійський чемпіон Ігор ХІХ Олімпіади 1968 року в Мехіко з волейболу) та Наталія Клімова (Олімпійська чемпіонка Ігор ХХІ Олімпіади 1976 року в Монреалі з баскетболу).

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)