II Європейські Ігри. Здобутки миколаївських спортсменів

Полум’я миру, яке палало в білоруській столиці протягом 10 днів, вчора, 30 червня було погашено на стадіоні «Динамо» під час урочистої церемонії закриття II Європейських ігор.

10 днів понад 4000 спортсменів із 50 країн Європи змагалися між собою в 23-х спортивних дисциплінах. 198 українських спортсменів, які були представлені у всіх 15 видах спорту завоювали 51 медаль, із яких 16 найвищого ґатунку (що вдвічі більше ніж у Баку-2015), 17 срібних та 18 бронзових. У командному заліку збірна команда України посіла 3 сходинку в турнірній таблиці, залишивши попереду Росію та Білорусь, а позаду 47 європейські країни.

Вагомий внесок у медальну скарбницю українських нагород зробили і представники миколаївського спорту.

У складі збірної України в Мінськ делегували: Роман Братченко (самбо);  Анна Нагірна (велоспорт-трек); Людмила Кукліновська (веслування на байдарках і каное); Олег Кухарик (веслування на байдарках і каное), Світлана Малькова (стрибки на батуті).

• Світлана Малькова – вихованка миколаївської КДЮСШ «Зоря».

Саме батутистка першою заволоділа сріблом Європейських ігор. Малькова у дуеті з киянкою Мариною Кийко в синхронних стрибках на батуті посіла друге місце, з результатом 48,240 бала. Новоспечені призерки залишили позаду Росію, але пропустили на перше місце білорусок Ганну Гончарову та Марію Махаринську (50,230).

«Сьогодні ми впоралися на 100 %. Здається, це був найкращий виступ у нашій кар’єрі, адже у синхроні ми не так давно, і до того виступали невдало».

У індивідуальному заліку Світлана Малькова не подолавши кваліфікацію посіла лише 13 місце, набравши 95.930 бала.

• Олег Кухарик – вихованець миколаївської дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з веслування на байдарках і каное ім. героя-десантника М. Гуцаленка.

Миколаївський спортсмен, який наразі представляє Полтавську область (м.Горишні Плавні) здобув срібло у фінальному заїзді K2 на 1000 м. Байдарка-двійка у складі Олександра Сиромятникова та Олега Кухарика подолала зазначену дистанцію з часом 3:18.865, що забезпечило українцям друге місце.

«Ця медаль не є несподіванкою для нас. Ми готуватися до цих престижних змагань протягом тривалого часу, налаштовувалися на сьогоднішню гонку, тож, раді, що все склалося так добре для нас».

• Людмила Кукліновська – вихованка миколаївської дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з веслування на байдарках і каное ім. героя-десантника М. Гуцаленка.

Вихованка миколаївської школи веслування, яка наразі представляє Полтавську область (м.Горішні Плавні) на ІІ Європейських Іграх завоювала абсолютну першість у дуеті з Марією Повх на дистанції 200 м,  яку подолала за 44,781.

«Ми не боролися з погодою, ми боролися самі з собою. Погоду ми ніколи не обираємо, ми під неї підлаштовуємося. Дякувати Богу, ми вибороли цю золоту медаль, і принесли її збірній Україні.»

Шлях до перемоги у дівчат був тернистим. У попередніх заїздах  K2 500 м дует Людмила Кукліновська/ Марія Повх посів 4 місце з часом 1:40.926. У півфіналі K2 500 м українки дісталися фінішу другими, час: 1: 39.092, а у фіналі показали невтішний результат – 6 місце, 1:44.698.

Попередній заїзд  K2 200 м приніс спортсменкам 3 сходинку – 38.076, а у фінальному беззаперечне 1 місце з часом 44.781.

• Миколаївська спортсменка Анна Нагірна, вихованка заслуженого тренера України Євгена Штермера.

Нагірна стартувала на Європейських іграх з командної гонки переслідування. Український склад в особі Анни Нагірної, Анни Соловей, Оксани Клячиної та Юлії Бірюкової подолав етап кваліфікації на 6 місці, час: 4:34.050.

У першому раунді командної гонки переслідування український екіпаж поступився команді Ісландії, а в парній естафеті Медісон Анна Нагірна з Оксаною Клячиною дісталися фінішу сьомими.

• Роман Братченко – вихованець миколаївського ФСТ «Динамо».

На чвертьфінальній стадії самбіст поступився спортсмену з Вірменії Тіграну Кіракосяну з рахунком 7:0. У втішній сутичці миколаївець і представник Грузії розійшлися нульовою нічиєю.

«Це неймовірні відчуття, емоції окриляють.  Самбо, специфічний вид спорту, під кожного спортсмена потрібно підбирати тактику, хтось правша, хтось лівша, якщо не побудувати свою боротьбу, ти не переможеш і це дуже важливо.  Звичайно я міг більше показати у Мінську, але це спорт, не буває так, що все ідеально. Дались взнаки відповідальність і нові почуття, які ще ніколи не були випробувані. Це своєрідне випробування для мене.

Шкода що не зміг виправдати надії, тож завжди є куди рости. Дуже вдячний всім хто за мене вболівав і підтримував. Наступний старт – чемпіонат світу, який проходитиме в Кореї. Буду готуватися аби продемонструвати достойний результат!»

Підсумовуючи, можемо стверджувати що українська спортивна громада має ким пишатися.

Адже, феєричну перемогу здобули дзюдоїсти Дарія Білодід і Георгій Зантарая, значний внесок до скарбнички збірної зробили самбісти на чолі з чемпіонкою Ігор Анастасією Сапсай, впевнено подолав дистанцію змагань суперважковаговик Віктор Вихрист, а фінальний бій Олександра Хижняка став справжньою прикрасою Ігор. Борцівська школа продовжила прославляти Україну, свідченням чому стали золоті нагороди Юлії Ткач і Жана Беленюка. Разом з досвідченим гімнастом Олегом Верняєвим на найвищу сходинку п’єдесталу зійшла і юна Анастасія Бачинська.

Справжньою прикрасою стали перемоги наших легкоатлетів у видовищному фіналі командних змагань. Яскраво виступили каратисти Аніта Серьогіна і Станіслав Горуна, який приніс команді завершальне золото, як і велоперегони Ганни Соловей. Незважаючи на вкрай складні погодні умови екіпаж байдарки-двійки у складі Марії Повх і Людмили Кукліновської прибув на фініш першим.

«Усі  наші спортсмени віддали максимум сил і доклали майстерності, аби досягти найкращого результату», – відзначив головний олімпієць країни Сергій Бубка.

Автор: Еліна Слюсаренко

Світлини: НОК України, minsk2019, SF/UEG.