Як воєнний стан позначиться на спорті?

Верховна Рада України підтримала Указ президента Петра Порошенка про Про введення воєнного стану в   прикордонних територіях України  – «Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, а також Чернігівська, Херсонська області  і внутрішні води Азово-Керченської акваторії». За відповідне рішення проголосували 276 депутатів.

Воєнний стан  введено на 30 діб,  з 26 листопада по 26 грудня. Обмеження конституційних прав громадян можливе виключно після вторгнення російських військ в нашу країну.

Чи вплине запровадження воєнного стану на спорт?

У пункті №3 Указу президента зазначається:

«У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права та свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводиться тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів праваового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Якщо буде введене обмеження на свободу пересування, то існуватиме ймовірність, згідно якої команди з регіонів, де введений воєнний стан, не зможуть переїхати в інше місто на матч чемпіонату України, або представники України в єврокубках не зможуть вилетіти закордон для іноземних матчів.

Наразі, міністр молоді та спорту України Ігор Жданов повідомив:

–  що Міністерство молоді та спорту працює в штатному режимі: реалізуються молодіжні заходи та проекти, проводяться та фінансуються заплановані навчально-тренувальні збори національних збірних команд, виїзди на міжнародні змагання (крім, країни-агресора РФ), спортивні та фізкультурно-оздоровчі заходи передбачені в Єдиному календарному плані на 2018 рік;

– рішення щодо участі спортсменів-військовослужбовців та офіцерів ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, МВС, Держприкордонслужби, інших силових відомств у спортивних заходах в умовах воєнного стану – приймається їх безпосереднім командуванням.

-указом Президента України НЕ скасовуються жодні спортивні турніри національного та міжнародного рівня, що заплановані до проведення в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській, Вінницькій областях.

Як і раніше, обмеження щодо проведення масових спортивних заходів можуть застосовуватися лише в разі наявності інформації про серйозну небезпеку для громадян, яка отримана від Служби безпеки України та правоохоронних органів. Міністерство молоді та спорту, відповідні національні федерації з видів спорту та організатори змагань окремо інформуватимуть суспільство про кожен такий випадок. При цьому, зрозуміло, що при проведенні масових спортивних заходів в даний час будуть посилені заходи безпеки.

Чому введений воєнний стан? 

Пояснення введення воєнного стану відображене в Указі президента:

«У зв’язку з черговим актом збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбувся 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, що мав важкі наслідки, іншими агресивними діями Російської Федерації в Азовському та Чорному морях, наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Російської Федерації, на тлі окупації Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та частини Донецької і Луганської областей, небезпекою державному суверенітету та незалежності України, її територіальній цілісності, з метою створення умов із здійснення органами державної влади, військовим командуванням, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями наданих їм повноважень, необхідних для відсічі збройній агресії і забезпечення національної безпеки, на підставі пропозиції Ради національної безпеки та оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України «Про правовий режим воєнного часу».

 

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)