Перможці та переможені. Яким був дебютний тур Суперліги для миколаївського «Реала»

«Карпати» та «Реал» дали початок регулярному чемпіонату жіночої гандбольної Суперліги сезону 2019/2020. Нагадаємо, що в минулому сезоні ужгородські Карпати залишили у себе срібло, а миколаївська команда зберегла за собою четверте місце.

В період міжсезоння склад Реала суттєво змінився зазнавши вагомих втрат, адже команду залишило п’ятеро гравців основи – Ірина Никифорук, Діана Червякова, Леся Донець, Майа Наімі та Тетяна Борейчук. Їх місце посіли випускниці Миколаївського вищого училища фізичної культури, Влада Слободян зі «Спартака», лінійні Катя Ткаченко та Тетяна Соловйова і воротар Яна Васютяк.

Без змін не залишилася і жіноча Суперліга в цілому. До складу команд, які боротимуться за медалі чемпіонату України приєднався «ТНУ ДЮСШ-21». Завоювавши срібло Вищої ліги команда передислокувалася до чемпіонату вищого ранку, де конкуренцію новачкам складатиме Галичанка, Карпати, Реал, Спартак та Дніпрянка.

Отож, дебютний гол в першому матчі сезону, який відбувся 6 вересня забила гравчиня Карпат, але як то кажуть де перший там і другий.  2:0 в дебюті зустрічі на користь господарів майданчика. Тим часом, новообранний капітан Реала та найкращий снайпер жіночої Суперліги Світлана Аксьонова гідно реалізує власні моменти у протистоянні з Єлизаветою Воронько.

9:5 на користь Карпат.  Відрив в 4 голи змусив Наталю Пархоменко гасити пожежу на майданчику тайм-аутом, після якого миколавській  команді випав шанс відігратися в більшості, але скористатися їм не дала можливості блискуча гра голкіпера Карпат. 

На відміну від своєї колеги, миколаївські воротарі, яких Наталя Пархоменко змінювала зі швидкістю повітря ловили більше гав, аніж м’ячів. Воно й не дивно, адже досвіду та психологічної стійкості в матчах такого рівня, з такими суперницями дівчата досі не мали.

В швидкому та динамічному темпі гри лідери Реала  продовжили зменшувати відставання, однак перша половина була за номінальними господарями. 20:14 Після перерви Реал активізував усі сили в напрямку захисту та нападу, але націлені на першу домашню перемогу Карпати зберегли 6 очок переваги до кінця другої 30-хвилинки. 30:24

Наступного дня миколаївські гандболістки  під час матчу-відповіді знайшли сили та мотивацію аби відігратися з перевагою в +3 завдяки зусиллям Аксьонової (10), Бабій (6), Каганець (5) та Шлюхтіної (5). Таким чином, в  першому турі лідери чемпіонату виявили як переможців так і переможених, а бойова нічия тільки підтвердила думку експертів про те, що цей розіграш принесе неабияку інтригу як для поціновувачів жіночого гандболу, так і для гравчинь на чолі з їх тренерами. 

Другий тур, який миколаївки мали грати вдома проти київського Спартака (13-14 вересня) перенесений за згодою сторін через реконструкцію домашнього майданчика Реала. Отже, наступну зустріч в рамках чемпіонату Реал проведе у гостях в дійсного та поки незмінного чемпіона – ГК Галичанки (4-5 жовтня).

1 тур, жіноча Суперліга, сезон 2019/2020.

Перший матч. 6 вересня:

«Карпати» (Ужгород) – «Реал» (Миколаїв) 30:24 (20:14)

«Карпати»: Воронько, Сенинець, Чіковані; Байрак 3, Шукаль 7, Чундак, Когуч, Олійник, Готра 8, Сендрей 1, Макаренко, Купчак 2, Євницька 1, Безрукова 3, Полєтаєва,  Колодюк 5.

«Реал»: Граненко, Васютяк, Лигіна; Бабій 2, Дереклєєва 2, Козлова, Аксьонова 8, Слободян 5, Ситенька 3, Ткаченко, Рябоконь 1, Шлюхтіна 2, Соловйова, Каганець, Руда, Тримпол 1.

Другий матч. 7 вересня:

«Карпати» (Ужгород) – «Реал» (Миколаїв) 33:36 (12:17)

«Карпати»: Воронько, Сенинець, Чіковані; Байрак 8, Шукаль 7, Чундак, Когуч 3, Олійник, Готра 3, Сендрей 3, Макаренко 3, Купчак 3, Євницька, Безрукова, Полєтаєва,  Колодюк 3.

«Реал»: Граненко, Васютяк, Лигіна; Бабій 6, Дереклєєва 2, Козлова, Аксьонова 10, Слободян, Ситенька 4, Ткаченко, Рябоконь 4, Шлюхтіна 5, Соловйова, Каганець 5, Руда, Тримпол.

Автор: Еліна Слюсаренко

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)