Підкроки, уколи, порізи: все що потрібно знати про спортивний ножовий бій в Миколаєві

Підкроки, уколи, порізи: все що потрібно знати  про спортивний ножовий бій в Миколаєві

Спортивний ножовий бій або короткоклинковое фехтування – це різновид фехтування, що характеризується роботою з макетами, що імітують короткоклинкову холодну зброю. В Україні цей вид спорту поширився із харківського осередку та стрімко набирає популярності. Створена Федерація ножового бою України та збройових видів мистецтв. В Миколаєві вона представлена клубом ножового бою Guys with knives. Засновник клубу, майстер спорту з фрі-файту Ігор Зосімов активно культивує цей вид спорту в місті з кінця 2018 року.

«Ідея створення осередку в Миколаєві у мене виникла після проходження інструкторського курсу від Blade Brothers. Це харківський клуб ножового бою. Його засновники – учасники АТО Олександр Воробєй та Ігор Пушкарьов. Саме вони й створили Федерацію ножового бою України та збройових видів мистецтв», – розповідає голова клубу, інструктор з ножового бою Ігор Зосімов.

Засновник клубу ножового бою Guys with knives, майстер спорту з фрі-файту Ігор Зосімов

 

Техніка кожного клубу ножового бою унікальна. Вона створюється на основі вивчення усіх доступних матеріалів – від середньовічних трактатів майстрів фехтування і класичних, національних шкіл до методичок держбезпеки середини 20-го століття і посібників з ножового бою американської армії. Свої прийоми майстри тестують на тренуваннях, змаганнях і в спарингах. В Миколаєві взяли за основу та розвивають саме українську школу. 

 

«Нашу школу однозначно можна назвати саме «українською», якби хто там скептично не відносився до цього. Засновники Федерації вибудовували її з власного досвіду, спілкувалися з різними майстрами та відточували техніку. І тут мова не йде про якісь там старі козацькі витоки та хлопців які скачуть у шароварах з ножами (сміється, – ред.), ні, це зовсім не про це. Український ножовий бій – це сучасне бойове мистецтво, де кожен знаходить щось свої та отримує від занять те що хоче», – зауважує Зосімов.

 

Спортивний ножовий бій  – дисципліна, що відміняє переваги супротивника у рості, масі та силі. Тут важлива техніка, навички та швидкість. Спочатку тренувань вивчаються основи:хват, стійка, переміщення, уколи, порізи та захисні дії. Після цього йде відпрацювання навичок в спарингах. Травматизм при цьому, як зазначає інструктор, мінімальний, оскільки використовується захисне спорядження. Наразі тренування зі спортивного ножового бою проходять три рази на тиждень в одному зі спортивних клубів міста.

«Особисто для мене, спортивний ножовий бій – це можливість щодня зростати над самим собою, перемагати себе. Така собі внутрішня перемога, результати якої помітні лише тобі та пильному оку тренера. Це динамічний вид спорту, при чому динаміка не лише у фізичному плані, а й у розумовому. Багато хто порівнює цей вид спорту із боксом чи рукопашним боєм. Мені ножовий бой радше нагадує шахи – постійний рух, намагання перехитрити, переграти свого опонента, а один невірний крок може коштувати всієї партії», – розповідає Денис Бобков, що почав займатися спортивним ножовим боєм з початку цього року. 

 

Спортивним ножовим боєм в Миколаєві займаються здебільшого чоловіки. Проте, є й декілька жінок, що також обрали цей вид спорту для себе.

«В житті потрібна якась фізична активність. Особисто мене не цікаво просто ходити в тренажерну залу. Це нудно, одноманітно та швидко втрачається мотивація. А на заняттях ножовим боєм все по іншому. Тут на додачу до фізичної активності я ще отримую практичні навички, які у разі якоїсь поганої ситуації, можуть врятувати мені життя. Під час тренувань ми відпрацьовуємо й елементи самозахисту. На додачу до цього тут ще й цікава та різнопланова компанія зібралась», – розповідає Софія Дубова.

Під час тренувань працюють всі групи м’язів та йде значне фізичне навантаження. Ножовий бій також вчить, як не розгубитися в екстремальних умовах та тримати дистанцію. Це чудова база для розвитку рухових навичок, координації, швидкості та витривалості. 

 

«Займаюся ножовим боєм з двох причин. По перше, у наш час важливо вміти володіти різною зброєю. Ну, а по друге під час занять значно збільшується концентрація уваги», – коментує ще один поціновувач спортивного ножового бою Павло Янік.

 

Наразі Федерація ножового бою та збройових видів мистецтв налічує десятки осередків у 15 областях України. Двічі на рік відбуваються всеукраїнські змагання. Це кубок Blade Brothers та Кубок Федерації Ножового Бою пам’яті Романа Воловника. В планах у Миколаївського осередку, якщо карантинні обмеження скасують, навчально-тренувальні збори, організація змагань та заходів з популяризації ножового бою. Глобальна мета – просування ножового бою в підрозділах Збройних сил України та вихід на міжнародний рівень.

Автор – Таня Вязникова

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)