БОЙОВА НІЧИЯ НА КОРИСТЬ СУПЕРНИКА

ГАНДБОЛ. СУПЕРЛІГА

«ГАЛИЧАНКА» (ЛЬВІВ) – «РЕАЛ» (МИКОЛАЇВ) – 36:19 (16:10)

«РЕАЛ» (МИКОЛАЇВ) – «КАРПАТИ» (УЖГОРОД) – 26:26 (16:14)

Останній фінальний тур суперліги, який стартував у Львові, мав турнірне значення лише для двох його учасників Адже львівська «Галичанка» заздалегідь забронювала собі місце на вітчизняному гандбольному Олімпі. Львів’янки всьоме вибороли титул чемпіонок України і зробили це сьомий рік поспіль! Звичайно, цей тріумф був очікуваним і треба зазначити, що єдиним колективом, який зумів цьогоріч завдати беззаперечному лідеру єдиної ж поразки, став миколаївський «Реал». Який веде відчайдушну боротьбу за друге місце. Суперник реалісток – ужгородські «Карпати» у цій боротьбі іноді використовує не зовсім спортивні методи. Намагаючись будь-яким чином нейтралізувати лідерів «Реала»  – в першу чергу найкращу гандболістку України минулого сезону Світлану Аксьонову. На жаль, клубу с Закарпаття це вдалось на власному майданчику під час другого фінального туру. Саме тоді одна з гравчинь «Карпат» завдала Світлані тяжкої травми, яка залишила капітана «Реала» поза грою до кінця чемпіонату.

Без Аксьонової, яка, треба нагадати, також стала і найкращим снайпером суперліги минулого сезону, клуб з півдня України розпочав останній фінальний тур чемпіонату. В стартовій грі зійшлись володарі золотих нагород та поки що діючий срібний призер. Звичайно, реалістки чудово розуміли, що головний для них матч відбудеться наступного дня, коли їх суперником стануть «Карпати», які випереджали «Реал» на одне очко. І тільки перемога над ними давала можливість миколаївським гандболісткам другий рік поспіль піднятись на срібний п’єдестал пошани. Можливо, саме це стало причиною поразки від господарок майданчика з рахунком 36:19.  Для наставника «Реала» Наталі Пархоменко було вкрай важливо зберегти бомбардирів команди на вирішальний поєдинок сезону. В якому, як вже відзначалось вище, треба було лише перемагати.  Навіть нічия була на користь суперника.

Номінальні господарі розпочали дуже впевнено. Рахунок відкрила Альона Божко, яка реалізувала 7-метровий штрафний кидок. Анастасія Полєтаєва з тієї ж позначки відновила рівновагу, після чого гра пішла за сценарієм реалісток, які на 10-й хвилині вели з рахунком 6:2, а ще за три хвилини – 9:6. За цей час 5 м’ячів закинула Лілія Рябоконь. А далі ініціативу перехопили гості, які к екватору першого тайму мінімізували перевагу суперника до мінімуму – 9:8. Чотири з цих восьми закинутих м’ячів на рахунку Аліси Петрів. До перерви точилась майже рівна боротьба, і тільки за рахунку 14:14 два влучних кидка граючого тренера «Реала» Дар’ї  Каганець дозволили команді з півдня України піти на відпочинок з гандикапом у два м’ячі – 16:14.

Друга половина матчу розпочалась, як і перша, з точного пенальті Божко, до якого Анастасія Дереклєєва  додала гол з гри – 18:14.  Плюс 4 на користь господарок тривали ще декілька хвилин, але після результативної атаки Рябоконь, яка зробила рахунок 20:16,  миколаївські гандболістки знову віддали ініціативу, і знову «Карпати» мінімізували лідерство суперника до одного влучного кидка – 20:19. Це сталося на 12-хвилині, а вже через 4 хвилини після бездоганного 7-метрового від Полєтаєвої ужгородчанки вперше вийшли вперед – 22:23. Відтепер вже реалістки були на один м’яч позаду, але кожного разу вони відігравались. Двічі це робила штатний пенальтист «Реала» Альона Божко,  яка за 1,5  хвилини до фінальної сирени продовжила інтригу –  25:25. А далі з семиметрової позначки відзначилась Анастасія Полєтаева, яка виводить свій клуб у лідери – 25:26.  Атака підопічних Наталі Пархоменко також зупиняється з грубим порушенням правил. Останній 7-метровий кидок у виконанні Божко став і останнім голом цього драматичного протистояння, яке завершилось справжньою бойовою нічиєю – 26:26. Нічиєю, яка дозволила «Карпатам» піднятись на срібний п’єдестал пошани. «Реал» виборов нагороди бронзового ґатунку…