ВКРАДЕНА ПЕРЕМОГА, АБО А СУДДІ ХТО?

ГАНДБОЛ. СУПЕРЛІГА

«РЕАЛ» (МИКОЛАЇВ) –   «ГАЛИЧАНКА» (ЛЬВІВ) – 23:23 (14:11)

Чемпіонат української суперліги серед жінок вийшов на завершальну стадію. Перший тур фіналу «А», до якого пробились львівська «Галичанка», ужгородські «Карпати» ти миколаївський «Реал», стартував у Миколаєві. Треба зазначити, що тріо найкращих команд країни визначить чемпіона, володаря срібла та претендента на бронзу у трьох турах. Нагадаємо, що після 10-турів першого етапу діючий чемпіон України – «Галичанка», в активі якої 38 очок, випереджає «Карпати» та «Реал» на 11-13 залікових пунктів відповідно.

В стартовому матчі зійшлись золотий та срібний призери минулого сезону – львів’янки та господарі майданчика. Реалістки на першому етапі зуміли переграти лідера, і це відбулося місяць назад на цій же арені. Поразка з рахунком 28:23 стала єдиною для галицьких гандболісток, які решту 19 матчів завершили на позитиві.

Гості розпочали гру більш впевненно, повевши з рахунком 3:1. Першою у складі «Реалу» відзначилась Дар’я’  Каганець, яка трохи пізніше скоротила відставання від лідера до мінімуму. Коли на 10-й хвилині Лілія Рябоконь вдруге в матчі зрівняла рахунок, то стало зрозуміло, що миколаївці налаштовані знову відібрати очки у 6-разового чемпіона України. За декілька хвилин реалістки вперше вийшли вперед, а на 24-хвилині повели з рахунком 12:10. А ще за чотири хвилини Анастасія Дереклєєва встановлює остаточний рахунок першого тайму – 14:11.

В стартовій атаці другого тайма львів’янка Дмитришин з гандбольного пенальті скорочує лідерство «Реала» до двох м’ячів. Наталія Ситенька відповідає влучним діагональним кидком. На екваторі  другої половини Владислава Слободян висвітлює на ігровому табло приємні для миколаївських вболівальників, які спостерігали за грою в он-лайн режимі, цифри – 17:14. У ці хвилини декілька разів бездоганно діє голкіпер «Реала» Владислава Граненко, яка відбиває «мертві» м’ячі. Досвідчені галичанки на 21-хвилині зуміли призупинити відрив суперника, спочатку скоротивши рахунок до мінімуму, а трохи пізніше встановивши ігровий паритет – 20:20. І в цей час майстерно діє граючий тренер «Реала» Дар’я Каганець, яка двічі поспіль залишає у статистах воротаря «Галичанки».

Перевага у два м’ячі тривала до 28 хвилини. А потім було вилучення реалістки Владислави Слободян і влучний 7-метровий штрафний кидок у виконанні Дмитришин, після чого рахунок стає 23:22. Господарі атакують, але втрачають м’яч, і. на думку арбітрів, порушують правила, за що отримують чергове вилучення. Цього разу майданчик залишає Христина Бабій. Більше того – після наради запорізької суддівської бригади – Марини Дуплій та Олени  Победріної з делегатом ФБУ Володимиром Дзигою зі Знам’янки призначається 7-метровий штрафний. який реалізує штатний пенальтіст «Галичанки» Діана Дмитришин. В останній атаці матчу Дар’я Каганець влучає у львівські ворота, але цей гол після чергової  суддівської наради… не зараховується. Протистояння суперників не виявило переможця – 23:23.

Найкращими снайперами матчу стали реалістка Владислава Слободян та львів’янка Діана Дмитришин, які закинули по 7 мячів.

Делегат ФГУ: Володимир Дзига (Знам’янка)

Судді: Олена Победрін, Марина Дуплій (обоє Запоріжжя)