ПОДВІЙНИЙ БРОНЗОВИЙ ТРІУМФ

ГАНДБОЛ. КУБОК УКРАЇНИ

«Фінал чотирьох», який відбувся у Миколаєві, звів квартет найкращих кубкових команд країни – львівську «Галичанку», херсонську «Дніпрянку», тернопільській «ЗУНУ- Енерго ШВСМ» та миколаївський «Реал». Жеребкування кубкових баталій визначило півфінальні пари – «Реал» – «Дніпрянка» та «ЗУНУ- Енерго ШВСМ» – «Галичанка».

В першому півфінальному матчі зустрілись тернополянки та львів’янки.  Багаторазовий та діючий чемпіон України декласував представника вищої ліги з подвійною перевагою 32:16 (16:6).

Другий півфінал був дуже принциповим, адже на майданчику зійшлись географічні сусіди, які останніми роками ведуть драматичну боротьбу за місце на п’єдесталі пошани української суперліги. І двічі поспіль цю боротьбу виграють миколаївські гандболістки, які минулого сезону стали срібними призерами, а цей чемпіонат завершили на третьому місці.

Треба зазначити, що господарі кубкових баталій тривалий час грають без свого лідера – найкращої гандболістки України та найкращого снайпера суперліги минулого сезону Світлани Аксьонової, яка відновлюється після травми. Ця втрата позначилась не тільки на фінальній стадії чемпіонату, а також і на цьому кубковому поєдинку.

Рахунок в якому відкрила дніпрянка Гончаренко, а зрівняла реалістка  Слободян. Абсолютний ігровий паритет, в якому найбільш результативно діяли херсончанка Ганна Дябло та миколаївка Владислава Слободян, тривав весь перший тайм та 10 хвилин другої половини гри. Коли ж за рахунку 16:17 двічі поспіль у ворота господарів поцілила Яна Третіна, перевага гостей вперше сягнула трьох м’ячів. Анастасія Дереклєєва двома влучними кидками зменшує лідерство суперника, але надалі знову ініціативу перехопили херсонські гандболістки. На 21-й хвилині Дябло робить рахунок 18:22, вона ж,  після чергового влучання Дереклєєвої, зберігає відрив у чотири м’яча – 19:23. А надалі близько трьох хвилин суперники грали без забитих м’ячів. Вони атакували, іноді дуже гостро. Але на шляху нападників, які декілька разів опинялись сам на сам з голкіперами, опинялись саме голкіпери. Владислава Граненко («Реал») та Тетяна Чорнявська («Дніпрянка») раз по раз рятували свої клуби від майже гольових кидків. Коли ж незадовго до фінального свистка дніпрянка Анастасія Калигіна робить рахунок 19:24, стає зрозумілим, що реалістки залишаються поза фіналом. Останній влучний «постріл»  Христини Бабій трохи скорочує перевагу команди з берегів Дніпра – 20:24, яка виборола право поборотись за почесний трофей.

Звичайно, протистояти фавориту кубкових перегонів львівській «Галичанці» підопічні Бориса Милославського не зуміли. Львів’янки без проблем виграли у херсончанок з рахунком 29:19  і стали володарями Кубку України.

Щодо «Реалу», то миколаївські гандболістки у матчі за третє місце з рахунком 35:24 здолали тернопільській «ЗУНУ- Енерго ШВСМ». Таким чином, «Галичанка» святкує подвійний золотий, а «Реал» – подвійний бронзовий тріумф!