ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК В МИКОЛАЇВСЬКІЙ СДЮСШОР З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ #BeActive #olympiclessonua

   У середу 23 вересня онлайн-естафета Олімпійського уроку 2020 року, яка започаткована Національним Олімпійським комітетом України, у день старту Європейського тижня спорту завітала до миколаївської СДЮСШОР з легкої атлетики. Цей спортивний учбовий заклад має багаті традиції. Тут виховано два призера Олімпійських Ігор. Заслужений майстер спорту України Інга Бабакова на Олімпіаді 1996 року в американському місті Атланта виборола бронзову нагороду у стрибках у висоту. Ще одна миколаївська «висотниця», заслужений майстер спорту України Вікторія Стьопіна приземлилась на бронзовий п’єдестал пошани Афінської Олімпіади 2004 року.

     У різні часи учасниками Олімпійських ігор ставали Оксана Окунєва, Олена Холоша, Юрій Сергіенко (усі – стрибки у висоту), Ганна Демідова (потрійний стрибок) Оксана Єрошкіна (Иллюшкіна) (біг 400 м). Валентина Горпініч (біг 3 000 м с перешкодами). Заслужений майстер спорту України стрибун у висоту Юрій Сергіенко став володарем Кубку світу 1992 року у Гавані. Олександр Соколов піднявся на третю сходинку медального п’єдесталу чемпіонату Європи у складі збірної України з естафетного бігу 4×100м. Оксана Окунєва стала чемпіонкою Всесвітньої Універсіади 2017 року, а Юлія Чумаченко – Всесвітньої Універсіади 2019 року. Обидві миколаївські легкоатлетки були поза конкуренцією у секторі для стрибків у висоту.

   За час свого існування тренерським колективом МСДЮСШОР з л/а підготовлено 3 заслужені майстри спорту, 32 майстра спорту міжнародного класу та понад 100 майстрів спорту Старт Олімпійському уроку, який присвячувався відкриттю Європейського тижня спорту в Україні, дав старший тренер МСДЮСШОР з л/а Володимир Кілярський. Він наголосив, що учасники уроку – переважно діти відомих миколаївських легкоатлетів. Спочатку юнакам та дівчаткам, вік яких не перевищував 10 років, запропонували зробити розминку разом з найкращою вчителькою фізкультури Миколаївської області Юлією Костюченко. Малеча залюбки робила різноманітні фізичні вправи і ретельно готувалась до майбутніх стартів. Першою була естафета «Біг с бар’єрами». Бар’єри були зроблені спеціально для цієї вікової категорії. Діти перестрибували перешкоди з натхненням і легкістю, що надавало цим змаганням справжньої видовищності!

   Після бар’єрних баталій почались не менш цікаві змагання з потрійного стрибка. І тут емоції маленьких спортсменів також зашкалювали через край. Потім учасники олімпійського уроку спробували свої сили у метанні списа. Спис був, звичайно, не справжнім – з поролону – аби уникнути можливих травм. Коли останній метальник спису завершив залікові спроби. розпочалася естафета під назвою «Класики». Це були різноманітні стрибки вперед-назад, вправо-вліво. Останнім видом олімпійського уроку стала, власне «Олімпійська естафета», в якій юнаки та дівчата передавали один одному олімпійське кільце жовтого кольору. Це кільце було символом майбутньої Олімпіади, яка відбудеться у Токіо у 2021 році. Захоплюючий Олімпійський урок дуже потішив не тільки учасників, а й глядачів, які були водночас і палкими вболівальниками. Хоча всі вболівали за всіх, але все таки трошечки більше за своїх синів та дочок. Вікторія Стьопіна – за Данилка! Олена Холоша – за Марійку! Оксана Єрошкіна (Иллюшкіна) – за Оленку! «Висотниця» Олена Демідова – за Олю! Тренери Володимир Кілярський, Вікторія Львова-Грицак та Діана Кірічук – за Алісу, Оленку та Ганну відповідно! Завершення Олімпійського уроку також було дуже зворушливим! Всі його учасники отримали подарунки від виконавчого директора Регіонального відділення НОК України в Миколаївській області Вадима Кучмія, який добре усвідомлює, що такі Олімпійські уроки є дуже важливими, адже саме тут починається шлях до майбутніх світових спортивних вершин. В тому числі і до олімпійських нагород. Сьогодні не було переможців і переможених– адже перемогли всі! Маленькі спортсмени вперше спробували себе в ролі олімпійців.

І можливо, коли-небудь вони змагатимуться на справжніх Олімпійських іграх.

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)